Trabzonspor Galatasaray Derbisi geniş özet ( Açıklamalı yorum )

0 0

Trabzonspor Galatasaray öncelikle rakibimiz son derece işgüzar, ahlaksız istanbul takımlarından biri. bu nedenle bu maçlar trabzonspor için sezonun en kritik maçlarıdır. varlık sebebimiz, bu 3 kardeşlerin sinsi harektlerine karşı tepki göstermek olduğundan sene başarısından bağımsız bu maçlar ayrıca önemlidir bizim için. kaldı ki bu rezil takımlar, her hafta 10 kişiye karşı muhtelif kararlar ve penaltılarla iteklenirken ve biz hem rakiple hem de hakemlerle mücadele etmekteyiz. bu seneye özgü değil, 40 yıl benim bildiğim bir süreç.

ama buna rağmen bu maç öncesi rakip abuk subuk paylaşımlarla yakın arkadaşlarından birinin kendi maçlarına benzer oynadığı bir maç sonrası güya tepki gösterip algı yapıyor. bunlarda zerre utanma yoktur! daha attığın penaltının topu yere değmemiş, neyin algısını kasıyorsun! utanmaz camia, yıllarını bu işlerle geçiren, başarıyı bu şekilde sağlayan bu takımlarda hikaye hep aynıdır.

Maça gelirsek, iki çok kötü takımın, iki kötü hocasıyla tam bir rus ruleti olmasını beklemekteyim. muhtemel olan hakemin gsye destek atması (uydurma penaltı, kırmızı kart), bir şekilde atamazsa, kısır bir maç olacaktır. gsye bakınca skora etki edecek kalibrede hücum oyuncuları yok, kaleci yok, stoperler vasatın altında, bekler kötü. ortasahası ise ligin en iyi ortasahası olabilir.

Bize gelince, kale emin ellerde, stoperler vasatın biraz üstü, bekler zayıf, ortasaha yok gibi. hücum hattındaysa inişli çıkışlı performans sergileyen adamlar var. fakat ekuban büyük ihtimal oynamayacak, zaten kısıtlı olan hücum kapasitesi, 5te 1 gücüne inecek. tek ama tek olabilecek olay nwakaemenin sıra dışı çalımlarla önünü açıp şut veya boş kaleye birinin önüne bırakması. bu tabi iğneyle kuyu kazmaktır.

Bu maçın sonucunu ancak hakem kararları belirler, o da 40 yıl olduğu gibi gsye çalışacaktır. böylece favori onlar. hakemlik pozisyonu bile oluşturamazlarsa, olay duran toplara dönecektir. sağdan soldan fauller, kornerler kritik hal alacaktır. bu da futbolun cinlikleri artık. ama buralara gelen maçlar keyifsiz ve o ligler kötü liglerdir. bizim ligimizin kalitesi de çok kötü gerçekten. mental bozukluklar ve hakem adaletsizlikleri nedeniyle kaliteli maç sayımız düşük.

Trabzonspor Galatasaray Genel değerlendirme

iki takımın hocası da kötü ama bizimki çok kötü. avcı ile keyifli bir maç izlenmez! terim ise kötü olsa da gazla çalışan bir hoca ve gazı verdi mi takım kötü bile olsa hakemin de gazıyla maçı hareketlendirebilecek kapasiteye sahip.

sonuç olarak avcının da gösteri maçı olacak. kendisi zayıf fikstürü görerek trabzona geldi ve millete anlatıyor, yok yenilmedik gol yemedik diye. o seriye giren zaten yukarı çıkıyor. for example, bjk. kaç maçtır onlar da kazanıyor kötü kadrolarla çünkü çok zayıf takımlarla oynuyorlar. avcı ilk defa rakip görecek kendi ayarında, bakalım bu sefer neler diyecek? biz kazanamazsak sezona havlu atarız, gsnin ise kaybedecek hiçbir şeyi yok çünkü herkes feci puan kaybediyor. ama kazanırsa gs tabii ki zirveye perçinlenecektir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.