Trabzonspor 2022 Yeni transferleri

1 0

akımlar ara transfer dönemi hazırlıklarına başladı. İlk devrede üç büyükler, taraftar gruplarına hayal kırıklığı yaşatırken, Trabzonspor cephesi adeta ligi domine etti. Dört aylık süreçe en az Karadeniz ekibi kadar konuşulan bir diğer ekip de Konyaspor’du. İlhan Palut yönetiminde liderin 7 puan arkasında 2. sırada yer alan Anadolu takımı, bütün futbol otoritelerini yanıltmayı bildi. İlk devrenin sona ermesiyle beraber bu kez kış dönemi transfer sezonu heyecanı taraftarı sardı.

21 Ocak 2002 tarihinde Gürcistan’ın başkenti Batum’da doğdu. 19 yaşındadır. Futbola da şehrin ve ülkenin en büyük takımlarından Dinamo Tiflis alt yapısında başladı. Ocak ayında Dinamo Batumi’ye transfer oldu. Dinamo Tiflis’te 14, Dinamo Batumi’de ise 26 kez forma giydi. Bu karşılaşmalarda 2 gol 5 asist yaparak dikkat çekti. Gürcistan milli takımlarını tüm kategorilerde 31 kez terletip 2 gol sevinci yaşadı. Kariyerinde Gürcistan Kupası zaferi bulunuyor. Piyasa değeri ise 250 bin euro…

Ara Dönem Transferleri 2022

Süper Lig’de şimdiye dek sadece Trabzonspor; Başakşehir ve Altay kulüpleri transfer girişiminde bulundu. Üç ekip, dört futbolcuyla anlaşırken; bu transferlerin resmiyet kazanması için ara transfer döneminin açılacağı 12 Ocak Çarşamba günü beklenecek. Şimdiye dek tamamlanan transferlerin listesi şu şekilde:

  • Trabzonspor: Jean Evrard Kouassi
  • Başakşehir: Emre Çolak, Emre Karaal
  • Altay: Murat Berkan Demir

Ara Transfer Dönemi Ne Zaman Başlıyor?

TFF’nin yayınladığı açıklama metnine göre, 2022 ara transfer dönemi 12 Ocak Çarşamba günü başlayıp 8 Şubat Salı günü sona erecek. Kulüpler, 27 gün süreyle hummalı bir çalışmaya girecek. Süper Lig ekiplerinin sportif direktörlükleri ise, bu yöndeki çalışmalarını uzun süredir devam ettiriyor.

1 Comment
  1. […] Galatasaray Trabzonspor Maçı derbisi 2022 yılının ilk derbisi olacak. Merak etmeyin sevgili dostlar derbini canli maç […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.