Fenerbahçe Maçı canli izle

0 2

Ülkemizde 4 Büyükten biri olan Fenerbahçe maçı uzun zamandır Lig TV ligde şampiyon olamıyor. Eskiden büyükler 4 tane iken artık ligde daha büyük devler mevcut. Bu devlerden biri başakşehir olmayı başardı. Artık anadlu takımları daha pasif hale geldi . Yinde büyük takımlar İstanbul takımlarından çıkıyor. Fenerbahçe 10 Milyondan fazla taraftarı mevcut. Acun ılıcalı bike Fenerbahçeyi destekliyor.

Fenerbahçe

Fenerbahçe’nin esas kuruluş tarihi 1899’lara dayanır.İlk zamanlar sadece futbol kulübü olan kulüp 1910 yılına kadr böylece kalmış, 1910’da Kuşdili Kulübü’nün kendisine katılımıyla spor kulübü haline gelmiştir.

II.Abdülhamit döneminde Müslüman Türklerin herhangi bir derneğe üye dahi olmaları yasaklanmıştı.Buna karşın gayrimüslimler dernek kurabilmekteydi. Fuat Hüsnü, eski hariciyecilerden Reşat Danyal ve Mehmet Ali’yle 1899 yılında Black Stocking FC


(Siyah Çoraplılar Futbol Kulübü)‘nü kurdular.

Aradan geçen birkaç yıl içinde aynı gençler yeni katılanlarla birlikte Kurbağalıdere Köprüsü’nün yakınındaki Hurşit Ağa’nın kahvehanesinde toplanıyor ve 1901 yılında da, bu kez isim de değiştirerek Kadıköy Futbol Kulübü ismindeki bir yeni takımı daha kurabilmenin çalışmalarını yapıyorlardı.Bunun sonucunda bu külübü 1902 yılında kurmuşlardır.

Fakat günlük yayınlanan Fransızca Servet Gazetesi bu haberi hafiyelere sızdırmış ve durum II.Abdülhamit’in kulağına gitmiştir.Böylece bir kez daha Kadıköy’lü gençlerin kurduğu futbol takımı dağıtılıyordu.

Fenerbahçe Transfer

Fenerbahçe transferleri 2020 yılının ikinci yarısında devam edecektir.

Galatasaray Fenerbahçe


Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe Galatasaray

Fenerbahçe Maçı
Fenerbahçe Son Dakika
Fb Maçı
Fener
Ersun Yanal
Fenerbahçe Transfer Haberleri
Fb Gs
Gs Fb Maçı
Volkan Demirel
Fenerbahçe Transfer Son Dakika
Fb Tv
Eljif Elmas
Fenerbahçe Beko
Fenerbahçe Haberleri Bugün

Leave A Reply

Your email address will not be published.