Webaslan Haberleri Galatasaray maçları

0 3

Galatasaray’ın Online mağazası olan GS Store ve Webaslan ile bütün bilgilere ister google playden isterseniz de web sitesinden ulaşabilirsiniz. Galatasarayın orjinal web sitesi olan Galatasaray.org adresinden bütün güncel haberlere ulaşabilirsiniz.

Galatasaray Metin Oktay Belgeseli

Galatasarayı anmak olurda Metin Oktayı anmamamak olur mu ? aşağıdaki videoyu izlediğinizde duygulanacaksınız. Armaya Adanmış gerçek ruhkarı bulacaksınız. Tüyleriniz diken diken olacak.

Galatasaray

Galatasaray Kuruluş tarihi çok ilginç anılarla doludur. Web aslan sayfasında bütün anılar tek tek kaleme alınmıştır.

Galatasaray SK tarihi


Galatasaray Spor Kulübü’nün tarihini içermektedir. 1 Ekim 1905’te, Mekteb-i Sultani’de Mehmet Ata Bey’in dersi sırasında arkadaşlarıyla konuşan Ali Sami Yen, bir futbol kulübü kurmaya karar verir. Asım Sonumut, Reşat Şirvani, Refik Cevdet Kalpakçıoğlu, Abidin Daver ve Kamil Ulus Bey’in de ortaklığıyla; Refik Cevdet Kalpakçıoğlu asbaşkanlığında Galatasaray Spor Kulübü kurulur.

Bu dönemde oyunculardan her hafta birer kuruş toplanır, başkan Ali Sami Yen de futbol topuyla ilgilenirdi. Hatta domuz yağı ile temizlenen futbol topu hasar görünce; Ali Sami Yen ayakkabasının bir parçasını keserek yama yapmıştır. Cevdet Kalpakçıoğlu da formaları yıkardı.

Kulübün ilk isminin Gloria ya da Audace koyulması istenmiştir; ancak takımın oynadığı ilk maçında Rum rakibini 2-0 yenerken seyircilerin onlardan “Galata Sarayı Efendileri” diye söz etmesiyle bugünkü isim doğmuştur. Ali Sami Yen tarafından söylenen bir söz; Galatasaray Spor Kulübü’nün kuruluş ve varoluş amacını belirleyecektir: Galatasaray Spor Kulübü kurucu listesi, resmiyet kazanma sürecinde değişikliğe uğramıştır.

1905’ten 1919’a kadar Galatasaray Spor Kulübü’ne Başkanlık yapan, mektebin 889 numaralı öğrencisi Ali Sami Yen, elyazısıyla tuttuğu Galatasaray Terbiye-i Bedeniye Kulübü ıhsaiyet Defteri’nin (Sayım-İstatistik Defteri) 181 ve 182. sayfalarında kurucu 13 üyeyi şöyle sıralar: Abidin Daver 1905’te Osmanlı İmparatorluğu’nda bir dernekler yasası bulunmadığından, Galatasaray Spor Kulübü yasal olarak tescil edilme olanağını bulamamıştır.

Webaslan

Web aslan galatasarayın İnternet haber ajansıdır. Bütün güncel transferleri, Sakat oyuncuları ve bütün maçları hd olarak izleyebilirsiniz.

Galatasaray UEFA finali Galatasaray – Arsenal

Galatasaray bütün maçı izlemek için Galatasaray youtube linkinden ulaşabilirsiniz.


Galatasaray Fenerbahçe

Ezeli rekabet fenerbahçe ile olan maçları sayısız devam etmektedir.

Gs Maçı canli izle matbet tv

Galatasaray Transfer

Galatasaray Haberleri

Fenerbahçe Galatasaray

Galatasaray Transfer Son Dakika

Fatih Terim

Galatasaray teknik direktörü fatih terim, uzun yıllardır galatasarayda.

Galatasaray Real Madrid

Gs Bjk Maçları hangi kanalda

Galatasaray Benfica
Galatasaray Transfer Haberleri
Fb Gs
Gs Fb Maçı
Galatasaray Son Dakika
Gs Başakşehir Maçı
Serdar Aziz
Galatasaray Transfermarkt
Galatasaray Haberleri Son Dakika
Muslera
Emre Akbaba
Fotomaç Galatasaray
Bjk Gs
Gs Tv
Luyindama

Leave A Reply

Your email address will not be published.